Informace o nás

 

Jmenuji se Tereza a už jako dítě jsem se zamilovala do krásných psů na krátkých nohou s masivní tlapkou. Nedokázal jsem odolat uším, které splývají podél hlavy a očím, které jsou smutné, ale když je lépe poznáte, zjistíte, že v nich hrají raráškovské hvězdičky.

 V roce 2011 jsem si splnila svůj sen a koupila jsem si svého prvního basseta, nebo přesněji bassetí slečnu Carol (Kája). 

Neměla jsem téměř žádné zkušenosti s výcvikem psa, proto jsem se přihlásila do výcvikového kurzu v Opočně. Údajně byla Kája první basset, který zdejší kurzy navštěvoval, takže jsme byly trochu za "exoty". Zpočátku jsem nevěřila, že zvládneme základní povely, ale ukázalo se, že to není zas tak těžké a navíc Kája byla opravu šikovná. Určitě to byla přínosná zkušenost a mohu ji vřele doporučit všem nezkušeným chovatelům.

Mezitím jsme začaly trénovat i výstavní postoj a vyrazily na naši první výstavu. Obě zcela nezkušené, ale s dobrou náladou a odhodláním. Ve třídě dorostu na Klubové výstavě Basset klubu ČR byla Kája oceněna VN (velmi nadějný), což mě utvrdilo v tom, že by byla škoda se této akce nezúčastnit.

A tak to šlo dál, výcvik, výstavy a hlavně spousta legrace. Basset je neuvěřitelně čilý pes, který je vděčným společníkem v každé situaci.

Původně jsem si Káju kupovala s tím, že bude rodinným mazlíčkem a tím to končí, ale postupem času jsem si uvědomila, že by byla škoda, kdybychom se nepokusili Káju uchovnit. To se také povedlo a proto vznikla i tato chovatelská stanice.